לעדכונים נוספים עקבו אחרינו ב-facebook

סיורים רגליים

חברת טרקטורוני היער והגולן מציעה מגוון סיורים רגלים מודרכים באזור הגליל והרי נפתלי. אנו מתמחים בארגון טיולים רגליים ולכל קבוצה מוצמד מדריך טיולים מקצועי המלווה את הקבוצה מרגע היציאה לטיול ועד לסיום.

המדריך דואג לכל צרכי הקבוצה ומלווה את הטיול בהסברים מרתקים ומעניינים על מנת להרחיב את הדעת ולהכיר אתרים מעניינים, בהם אתרי מורשת, קברות צדיקים, אתרים ארכיאולוגיים והיסטוריים מתקופות שונות וכמובן להכיר את הטבע הנפלא של האזור.

לפניכם רשימה של מגוון הסיורים הרגליים שאנו מציעים ונשמח לייעץ, לתאם ולתכנן עבורכם מסלולים מעניינים ובלתי נשכחים-

 • ראש פינה והעיר העתיקה- סיפורה המרתק של ראש פינה והסיור הרגלי במושבה הוותיקה ייקחו אתכם לעבר המפואר של המקום ובמהלך הסיור תיהנו ממפגש מרתק עם התושבים המקומיים ומסיור בין בתי האבן היפים ובסמטאות הצפופות והציוריות. ראש פינה נוסדה ע"י קבוצת אברכים מצפת שחלמו להקים יישוב חקלאי ונתנו למקום את השם גיא אוני, אך לאחר התמודדות עם מחלות וקשיים כלכליים ונטישת היישוב הגיעו אנשי העלייה הראשונה שנסתייעו בכספי הברון והשם ראש פינה נבחר. במהלך הטיול המודרך תלמדו על ההיסטוריה המקומית ותיהנו מביקור בגני הברון, בגלריות המעניינות ובבתים המספרים את סיפור המקום. במהלך הסיור תוכלו לבקר בשלל החנויות וליהנות מישיבה בבתי הקפה והמסעדות במקום. בנוסף, ניתן לבחור בסיור מודרך באתר השחזור בראש פינה.
 • מצפה רן ושביל החידות- מצפה רן נמצא ברכס הרי נפתלי ומנציח את זכרו של הטייס רס"ן רן כוכבא ז"ל. השביל נוח ויש בו כתב חידות הקשורות להיסטוריה של המקום. במהלך הטיול תיהנו מהסברים מפורטים ומתצפיות נוף על עמק החולה, הרי הגולן ופסגתו של הר חרמון.
 • עין תינה (עין טונרה)- המעיין השופע שוכן בשיפולי דרום מערב רמת הגולן ובמהלך הסיור תיהנו מרחצה במים הקרירים, ממפלים יפים, מהסברים על האזור והצמחייה הייחודית ומנופים קסומים ונפלאים.
 • מצודת ישע- המצודה ממוקמת בהרי נפתלי ונקראת גם מצודת כ"ח. למצודה עבר מפואר ובמהלך הסיור המודרך תיהנו מסיפורה המרתק ותבקרו בקבר האחים ובאנדרטה לזכרם של 28 לוחמי הפלמ"ח שנפלו בקרב לכיבוש המקום. השביל היורד מהמצודה משקיף לנוף מרהיב ומגיע לנחל קדש המפלס דרכו בין סלעי הדולומיט. בגן הלאומי צמחים ועצים רבים כגון אלון, אלה ארץ ישראלית, שקד ועוד, ובמהלך הטיול ניתן לראות חיות בר רבות כמו שפני סלע, שועלים, צבאים ודורסי יום ולילה.
 • צפת (העיר העתיקה)- סיור בעיר העתיקה של צפת לוקח אתכם אחורה בזמן ומפגיש אתכם עם עברה המפואר של צפת וסמטאות העיר העתיקה, בהם בתי כנסת ומבנים עתיקים רבים. העיר העתיקה קסומה ומשרה אווירה מיסטית מיוחדת ובמהלך הסיור תיהנו מסיפורים מרתקים על עברה המפואר של העיר הקבלית ונפלאותיה לאורך ההיסטוריה.
 • מחלבת המאירי- המחלבה הראשונה בארץ מייצרת גבינות צאן למעלה מ- 170 שנה. הסיור מלווה בהסברים, טעימות וחזיון אורקולי המתאר את הליך ייצור הגבינות, בראשן הגבינה הצפתית הידועה והאהובה על ידי הישראלים. בסיום הסיור תיהנו מארוחה חלבית מיוחדת בניחוחות וטעמים גליליים משכרי חושים ומיוחדים.
 • קברי צדיקים- באזור הגליל מבחר קברי צדיקים, המפורסמים והידועים ביותר הינם קבר רבי יונתן בן עוזיאל בעמוקה, קבר רבי שמעון בר יוחאי במירון, קבר רבי יוסף הגלילי וקבר רבי טרפון בקדיתא. נשמח לתכנן עבורכם מסלול מרתק המשלב ביקור ב 2-3 קברים עם מדריך צמוד והסברים מפורטים על כל רב והסגולות השונות בהן תוכלו לזכות תודות לתפילות ולביקור בקבר.
 • הר מירון- שמורת הר מירון, ההר השני בגובהו בארץ, מספקת שבילים נפלאים עם תצפיות נוף מרהיבות, פריחות יפהפיות וצמחייה ייחודית. המסלול המודרך מתחיל בחניון הפסגה ונמשך לאורך השביל הצר היורד עד לחניון חרבת חממה, בסמול לביה"ס שדה הר מירון. המסלול יחסית קל ומתאים גם למשפחות עם ילדים קטנים.
 • נחל דישון- הנחל הקסום ואחד מהיפים בארץ מציע טיול מרתק לאוהבי הגליל ונופיו היפים, ובאביב מובטחת לכם פריחה מרהיבה של כלניות, אירוסים ומרבדי חרציות. הטיול מלווה במדריך מקצועי עם הסברים מעניינים וסיפורים.
 • החצבני- אם אתם מחפשים טיול רטוב לאביב ובעיקר לקיץ הרי בחצבני (נחל שניר) תיהנו ממסלול מרתק עם השתכשכויות במים, ממפלים קטנים ומצל העצים הגבוהים. שמורת שניר מרהיבה ביופייה ויש בה מספר שבילים, בהם שביל גישה לבעלי מוגבלויות.
 •  עין דבשה- עין דבשה (דרבשיה בערבית) בגבול עמק החולה ורמת הגולן הוא מסלול מרתק ורטוב בו נהנים מנביעת מעיינות,אמת מים עתיקה, טחנת קמח עתיקה שנשמרה היטב וצמחיית נחלים פראית וקסומה הכוללת גפנים, שיחי פטל, ערבת נחלים ועצי תאנה.
Free WordPress Themes, Free Android Games